avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... legea 50 la contracte din 2008
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

legea 50 la contracte din 2008

daca contractul la banca sa facut in 2008 comisionul de risc trebuie sa l platesc in continuare?
Cel mai recent răspuns: Mihaela Nevoie , Avocat 00:48, 18 Noiembrie 2010
Probabil ca a fost transformat in comision de administrare si atunci daca e prevazut in actul aditional atunci trebuie platit.
In conditiile in care ati contestat actul aditional si obtineti o hotarare judecatoreasca atunci puteti obtine restituirea acestui comision.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bcr... răspuns anpc Trotus74 Trotus74 Buna seara! Am făcut reclamatie către ANPC in leg.cu un credit de nevoi personale încheiat cu BCR in 2008 in care aveam comision de risc si de ... (vezi toată discuția)
De ce platim in continuare comision de risc la banca? In data de 17.09.2010 m-am prezentat la bcr ocna mures , judet alba pt a e fectua plata pt rata unui credit acordat in 07.2007 , in lei cu dobanda revizuibila ... (vezi toată discuția)
Oug 50/2010 art.95 REMUS70 REMUS70 Daca nu am avut cunostinta de aceasta ordonanta,se considera ca sa acceptat tacit. Mi sa transformat comisionul de risc in comision de administrare care se ... (vezi toată discuția)