Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divortul
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divortul

buna seara.am si eu o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv.am depus cererea de divort in luna mai 2010 si mi-a dat termenul de judecata in data de 5.04.2011.mentionez ca am depus cererea fara avocat si vreau sa va intreb daca as putea schimba termenul mai devreme. nu mai stam impreuna ,aplecat la parintii lui deoarece casa in care am stat este a mea cumparata inainte de casatorie.
Puteti depunere cerere pentru preschimbare termen , dar trebuie sa motivati foarte bine.
Angajati avocat sa va faca o cerere de preschimbare de termen si sa o motiveze temeinic. Termenul este exagerat de lung... probabil este la sectorul 2:)!
Exista sanse sa se schimbe termenul daca exista o motivare serioasa.

Av. Claudiu Sorin Feteanu
Eventual o cerere de preschimbare a termenului, din motive.... Poate sa va sfatuiasca un avocat.,. Dar.. se pare ca este o instanta cu rolurile incarcate mult prea mult...
Actiune introdusa in mai 2010-termen in aprilie 2011 "celeritate" nu gluma in actul de justitie.:stunned:
Contactati avocat pentru a va formula o cerere de preschimbare a termenului.