Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Reziliere contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Reziliere contract

Buna ziua.
Am o mare rugaminte daca puteti sa ma ajutati.
Este vorba despre un proces persoana juridica care a dat in judecata chiriasul pentru neplata chiriei de 12 luni , motiv pentru care vrem sa reliziem contractul. Procesul s-a judecat la Focsani si s-a facut apel la Galati unde cei de acolo au admis apelul si au intors dosarul inapoi spre judecare Jud.Focsani. Este corect acest circuit , nu putea sa dea Curtea de Apel Galati sentinta? Unde as putea merge mai departe cu dosarul ?

Multumesc foarte mult
Daca ati plecat de la judecatorie, apelul s-a facut la Tribunal si din motive intemeiate si specificate in Decizie ,s-a hotarat casarea cu trimitere spre rejudecare, motiv pt care dosarul a fost trimis la instanta de fond(jud.Focsani).Recursul se Judeca, daca va fi sa se declare recurs la Curtea de Apel Galati!
Probabil s-a trimis spre rejudecare la instanta de fond. (Focsani) Dupa rejudecarea dosarului de la un anumit punct , asa cum au indicat judecatorii din Galati in motivare, daca se declara apel, dosarul va fi trimis din nou la Galati.
Este corect circuitul asa este procedural ,cu siguranta mai trebuie administrate probe in aceast cauza.