Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum poate veni doar un singur inspector fiscal in ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum poate veni doar un singur inspector fiscal in control

In 2007 , am avut un control de fond , care s-a intrerupt pentru un an si procesul verbal a fost incheiat in 2008 . In control a venit doar o singura persoana , tot singura a semnat procesul verbal. E legal acest lucru?
In codul de procedura fiscala art.105 alin.7
(7) La începerea inspecţiei fiscale, inspectorul este obligat să prezinte contribuabilului legitimaţia de inspecţie şi ordinul de serviciu semnat de conducătorul organului de control. Începerea inspecţiei fiscale trebuie consemnată în registrul unic de control.