Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Hotarare definitiva si irevocabila. Cum iau banii ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Hotarare definitiva si irevocabila. Cum iau banii ?

va salut,

in sfarsit s-a incheiat procesul cu societatea unde am activat pana in urma cu cateva luni.
am castigat si pe fond, si la recurs, societatea este acum obligata sa imi achite diferentele salariale corespunzatoare perioadei in care am lucrat si nu am fost retribuit corespunzator pregatirii - studii superioare.
suma nu e mare, dar e frumusica.
astept sa intru - fizic -in posesia hotararii.
care ar fi pasii ?
e greu de crezut ca societatea va plati de buna voie si fara executare suma respectiva.
se pot recupera banii si prin ITM ?
cam cat dureaza intreaga procedura cu executor ? care ar fi comisioanele pentru recuperarea sumei ? se poate cere plata acestor comisioane de catre societate, cumulate cu suma restanta propriu-zisa ?

va multumesc !
Poate din experienta asta o sa invete si ei sa isi trateze altfel angajatii. Altfel insemnand strict respectarea legilor in vigoare.