Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general sold furnizori
Discuție deschisă în Contabilitate în general

sold furnizori

Buna ziua .Am preluat o societate la care am constatat dupa u timp ca soldul din balanta la 401 difera de datoria reala pe care o are societatea fata de furnizori. Contabila care a tinut societatea respectiva nu comunica si nu am gasit prin dosare nici o situatie la furnizori.Cum pot mari soldul la furnizori in balanta ? E vorba de vreo 1500 lei.
sa plateasca patronul datoria din buzunar !
Intocmiti un extras de cont catre firma respectiva si daca nu aveti toate facturile cereti o copie si inregistrati ulterior factura.