Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Ce cod CAEN imi trebuie pentru decoratiuni handmade?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Ce cod CAEN imi trebuie pentru decoratiuni handmade?

vreau sa imi deschid un magazin online in care sa vand ornamente si decoratiuni handmade, facute de mine, din material textil sau lemn, cum ar fi sosetele ce se agata pe perete de craciun. problema e ca m-am uitat peste codul CAEN si nu imi dau seama ce mi se potriveste.
si daca se poate sa imi recomande cineva ce mi se potriveste mai bine, PFA sau II ?
depinde de calificare aveti ,ce meserie cunoasteti pentru PFA... va trebuie o calificare intr-o meserie ...
pai nu am nicio calificare... atunci care ar fi solutia ?
1729 - Fabricarea altor articole din hartie si carton;
3213 - Fabricarea imitatiilor de bijuterii si articolelor similare;
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere;
4789 - Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse;
4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet;
4799 - Comert cu amanuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor.

Cat despre calificare, cel mai bine intrebati la Registrul Comertului, este posibil sa mearga cu diploma de studii, oricare ar fi studiile....Sincer, nu stiu cati artizani au studii in domeniu..

aici gasesti niste discutii pe aceasta tema:
[ link extern ]
Klepsidra, utilizator