avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Stare civila
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Stare civila

Buna seara:)

Pe unde se discuta chestiuni legate de activitati privind starea civila?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: gargaritarita , utilizator 13:56, 27 Noiembrie 2010
Ce va intereseaza ?
Pe-aici:)
Asteptam intrebarile.
~ Conținut șters la cerere ~
wherever people congregate
Buna dimineata:)

Nu mi-e clar cine are dreptul de a dezvalui continutul certificatului constatator al decesului (cauzele decesului, in principal), in raport cu institutii bancare, asiguratori etc. Ca autoritate publica, din prevederile art.72 si 73 - Lg.119/1996 NU rezulta ca am avea acest drept ori obligatie.
Exista alte prevederi legale care reglementeaza acest tip de situatii?
Va multumesc. Tuturor, o zi usoara!:)

Alte discuții în legătură

Pensie urmas copil KisMonika KisMonika pentru pensia de urmaş al nepotului meu am nevoie de copie a certificatului constatator de deces , fratele meu a decedat intr-un centru de recuperare la ... (vezi toată discuția)
Certificat medical constatator al decesului cris_sa cris_sa Buna ziua, cum as putea sa fac rost de acest certificat medical constatator al decesului in original sau de o copie xerox - semnat si stampilat conform cu ... (vezi toată discuția)
Dosar cununie civila Aleahim21 Aleahim21 Pt a doua cununie civila mai e nevoie de ceva in plus, inafara de: - CI original + copii xerox - certificate nastere original + copii xerox - taxa 1 ron - ... (vezi toată discuția)