Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vreau sa fac acte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vreau sa fac acte

Locuiesc intr-o casa la tara de 11 ani in care am platit impozitul si tot ce a mai fost nevoie. Am cumparat casa de la cineva cu chitanta de mana, persoana acea o avea cumparata tot cu chitanta de la altcineva si tot asa.... Nu stiu daca cineva are act de proprietate...Eu as vrea sa imi fac acte pe acea proprietate dar nu stiu ce trebuie sa fac. Ma puteti ajuta? Va rog urgent
Puteti formula o actiune in justitie pentru perfectare vanzare-cumparare inpotriva vanzatorului.
depuneti o actiune prin care solicitati instantei sa dea o hotararea care sa tina loc de act de vanzare-cumparare.
va recomand totusi sa consultati un avocat pt ca este o actiune destul de complexa.
Dar ar m-ai fi o problema. Ultimul proprietar care a locuit inaintea mea in acea casa s-a trezit acum dupa 11 ani ca vrea casa inapoi si s-a prezentat cu o chitanta de mana facuta cu proprietarul dinaintea lui, deci cu o alta chtanta de acum 17 ani. Ce este de facut?