avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa falsa
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa falsa

salut sunt florin din buc si am o mare problema ,pe data de 17.10.2010 am cumparat o masina un w golf RO am facut contract de vanzare cumparare iar dupa 200metri cand am plecat ma loat radaru (norocos nu ??) ,mau verificat am scapat pana la urma ,am loat fiscal de la proprietar ,am achitat toate taxele pt inmatriculare ,am bagato la mn la impozit ,am scos fiscalu meu am plecat spre casa// cand un echipaj de politie ma trage pe dreapta ii dau actele ma verifica ,ma da jos din masina si imi zice ca masina a fost radiata din oficiu pe data 23 .3. 2010 cum e posibil asa ceva???? pana la urma mia loat talonu , nr de pe masina,, si permisu , si imi zice apare cu taxa de poloare falsa te asteptam peste o saptamana la sectie sa dai declaratie ca nu stiai k e radiata ( dar pe carte nu aveam nici o stapila ca e radiata ) intrebarea mea e cum fac sa merg cu masina nu mai am nr nu sunt eu proprietar am dovada de 15 zile si mai grav este ca nu stiu in ce am intrat va rog ajutati-ma cu toata stima...:">
Cel mai recent răspuns: floryn24 , utilizator 21:08, 30 Noiembrie 2010
Aici ori or facut ei o confuzie ori chiar ii o problema cu masina.Mergeti la politie si discutati cu ei ca doar acolo pot verifica starea masinii.
pai trebuie sa fie o problema la ea dar cea mai mare e ca am cumparato pe sfatul lor eu pana so cumpar am verificato la ei si au spus k e ok masina... acum am ramas fara permis miau dat dovada 15 zile si nu ma baga in seama pana nu expira dovada nesimtitii imi e frica sa nu imi tina permisu pana se inchide dosarul
eu nam nici o vina am cumparato de la proprietar pe el trebuie sal ia ca el a inmatriculat masina eu am cumparato pe sfatul lor (ok)..........am dat declarati cand am cumparato de la cine manevrelel lor dar nu inteleg dc imi tine permisu ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De 9 luni am permisu suspendat floryn24 floryn24 in urma cu 9 luni am cumparat o masina , am circulat cu ea fara sa stiu cu taxa de poloare falsa si miau fost loate nr de pe masina , talonu si pemisu (am ... (vezi toată discuția)
Nu reusesc sa-mi iau permisul inapoi floryn24 floryn24 ma numesc Florin si am o problema in data de 26.10.2010 am cumparat o masina golf 3 inmatriculata cu taxa falsa eu am urmat toate procedurile pt a inmatricula ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto RazvanLinux RazvanLinux Buna ziua, am cumparat o masina recent acu 2 saptamani, am facut contract vanzare/cumparare mi-am dat proprietarul fiscalu, am adaugat masina la fiscal am ... (vezi toată discuția)