Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datorii la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datorii la banca

Sunt bugetar si dupa diminuarile consecutive am salariul de 700 RON.. Am un imprumut la banca a carui dobanda dupa nenumarate mariri (dobanda variabila) este de circa 550 RON (CHF). Sunt divortat si nu am nici un fel de bunuri mobile sau imobile. Care este riscul neplatii ratelor? Sunt cu plata la zi dar nu mai am posibilitatea fizica sa achit. Va multumesc! Irinel Popa
va vor pune poprire pe o treime din salariu.
daca sunteti cu ratele la zi, puteti incerca o refinantare,eventual in lei, astfel incat sa aveti o rata mai mica pe o perioada mai mare de timp
Irinelpp a scris:

Sunt bugetar si dupa diminuarile consecutive am salariul de 700 RON.. Am un imprumut la banca a carui dobanda dupa nenumarate mariri (dobanda variabila) este de circa 550 RON (CHF). Sunt divortat si nu am nici un fel de bunuri mobile sau imobile. Care este riscul neplatii ratelor? Sunt cu plata la zi dar nu mai am posibilitatea fizica sa achit. Va multumesc! Irinel Popa

s-a mai discutat:

www.avocatnet.ro/content/for...
ContSters123067, utilizator