avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datorii la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datorii la banca

Sunt bugetar si dupa diminuarile consecutive am salariul de 700 RON.. Am un imprumut la banca a carui dobanda dupa nenumarate mariri (dobanda variabila) este de circa 550 RON (CHF). Sunt divortat si nu am nici un fel de bunuri mobile sau imobile. Care este riscul neplatii ratelor? Sunt cu plata la zi dar nu mai am posibilitatea fizica sa achit. Va multumesc! Irinel Popa
Cel mai recent răspuns: ContSters123067 , utilizator 08:16, 29 Noiembrie 2010
va vor pune poprire pe o treime din salariu.
daca sunteti cu ratele la zi, puteti incerca o refinantare,eventual in lei, astfel incat sa aveti o rata mai mica pe o perioada mai mare de timp
Irinelpp a scris:

Sunt bugetar si dupa diminuarile consecutive am salariul de 700 RON.. Am un imprumut la banca a carui dobanda dupa nenumarate mariri (dobanda variabila) este de circa 550 RON (CHF). Sunt divortat si nu am nici un fel de bunuri mobile sau imobile. Care este riscul neplatii ratelor? Sunt cu plata la zi dar nu mai am posibilitatea fizica sa achit. Va multumesc! Irinel Popa



s-a mai discutat:

www.avocatnet.ro/content/for...
Ultima modificare: Luni, 29 Noiembrie 2010
ContSters123067, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credit in chf intarziat haiducu haiducu buna ziua.am o problema cu un credit luat in 2008 in chf care dupa cum se stie ca a crescut enorm.am fost la banca sa ma inteleg cu dansi ptr o restrucurare ... (vezi toată discuția)
Creditele ipotecare in franci eli7526 eli7526 Buna seara.Ma numesc Elena I. si ca majoritatea romanilor cu credite ,stau si imi storc mintea-ce naiba e de facut?Am facut 2 credite in 2007 ,unul ipotecar si ... (vezi toată discuția)
Probleme cu un credit bancar pcm_8383 pcm_8383 am un credit la otp bank din feb 2008 in chf cu garantie imobiliara. la inceput dae a fost de 5.7% dar dupa cateva luni a crescut la 6.9%,donanda e variabila ... (vezi toată discuția)