avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... cursuri INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

cursuri INM

am ceva intrebari referitor la cei care fac cursurile INM din afara Bucurestiului

cum sunt structurate cursurile INM ? cate ore pe zi / cate zile pe saptamana ? cate luni / an ?

in anul 2 sunt aceleasi cursuri obligatorii ca si in anul 1 sau e un an de practica (care poti practic sa'l faci si la instanta / parchetul de 'bastina' ?

Alte discuții în legătură

Intrebari legate de inm BogdanFlorin97 BogdanFlorin97 Am cateva intrebari legate de modul in care se realizeaza formarea initiala a persoanelor admise la INM. 1. Ce se va face mai exact in cei 4 ani de INM? ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna viata in inm si dupa inm?! cosmina2010 cosmina2010 Buna ziua! Imi cer scuze daca subiectul deschis de mine a mai fost tratat pe acest forum! Sunt studenta in anul al IV - lea in cadrul ... (vezi toată discuția)
A intrat cineva la magistratura dintre cei de pe aici??? mattei_d mattei_d Ati reusit sa intrati la magistratura?cum a fost?catati invatat?laudati-va aici ca sa stiu si eu ce am de facut in continuare. Sper ca acest subiect sa ne ... (vezi toată discuția)