Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Intrebari legate de INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Intrebari legate de INM

Am cateva intrebari legate de modul in care se realizeaza formarea initiala a persoanelor admise la INM.

1. Ce se va face mai exact in cei 4 ani de INM? Stiu ca se fac atat cursuri cat si ore de practica, dar sunt curios daca stie cineva mai exact.

2. Pe intreaga durata a INM-ului trebuie sa stai in Bucuresti? Cu alte cuvinte, doar aici se fac cursurile/orele de practica?

Multumesc anticipat.
BogdanFlorin97, utilizator
INM-ul durează 2 ani, nu 4. Și da,cursurile sunt doar în București.
BogdanFlorin97 a scris:

Am cateva intrebari legate de modul in care se realizeaza formarea initiala a persoanelor admise la INM.

1. Ce se va face mai exact in cei 4 ani de INM? Stiu ca se fac atat cursuri cat si ore de practica, dar sunt curios daca stie cineva mai exact.

2. Pe intreaga durata a INM-ului trebuie sa stai in Bucuresti? Cu alte cuvinte, doar aici se fac cursurile/orele de practica?

Multumesc anticipat.

GabiLck, utilizator