avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 444 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Intrebari legate de INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Intrebari legate de INM

Am cateva intrebari legate de modul in care se realizeaza formarea initiala a persoanelor admise la INM.

1. Ce se va face mai exact in cei 4 ani de INM? Stiu ca se fac atat cursuri cat si ore de practica, dar sunt curios daca stie cineva mai exact.

2. Pe intreaga durata a INM-ului trebuie sa stai in Bucuresti? Cu alte cuvinte, doar aici se fac cursurile/orele de practica?

Multumesc anticipat.
Ultima modificare: Luni, 31 August 2020
BogdanFlorin97, utilizator
Cel mai recent răspuns: GabiLck , utilizator 20:39, 15 Iulie 2021
INM-ul durează 2 ani, nu 4. Și da,cursurile sunt doar în București.
BogdanFlorin97 a scris:

Am cateva intrebari legate de modul in care se realizeaza formarea initiala a persoanelor admise la INM.

1. Ce se va face mai exact in cei 4 ani de INM? Stiu ca se fac atat cursuri cat si ore de practica, dar sunt curios daca stie cineva mai exact.

2. Pe intreaga durata a INM-ului trebuie sa stai in Bucuresti? Cu alte cuvinte, doar aici se fac cursurile/orele de practica?

Multumesc anticipat.

Ultima modificare: Joi, 15 Iulie 2021
GabiLck, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot deveni judecator? maryandry maryandry Buna ziua Sunt absolventa a facultatii de drept si nu stiu care sunt urmatorii pasi pentru a deveni judecator. Stiu ca se da un examen de barou , dar ... (vezi toată discuția)
Curs inm zetea ovidiu zetea ovidiu buna ziua.in ce localitate se pot face cursurile INM pentru procurori?exista si altele inafara de Bucuresti?cat timp dureaza?se pot incepe inainte de a termina ... (vezi toată discuția)
Cursuri inm ContSters126538 ContSters126538 am ceva intrebari referitor la cei care fac cursurile INM din afara Bucurestiului cum sunt structurate cursurile INM ? cate ore pe zi / cate zile pe ... (vezi toată discuția)