Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ce studi(calificari) iti trebuie pt deschidere magazin ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ce studi(calificari) iti trebuie pt deschidere magazin naturist?

pt a deschide un magazin naturist tip plafar ceaiurii, tincturii,etc iti trebuie o anumita calificare,studii? va multumesc
Va recomand sa infiintati Intreprindere Individuala.
Actele necesare pentru a astfel de Intreprindere sunt:
- dovada pregatirii profesionale sau de dovada experientei profesionale (diploma de lucrator in comert, vanzator sau copie Carte de munca din care sa reiasa faptul ca aveti cel putin 2 ani experienta in domeniul in care doriti sa desfasurati activitatea)
- dovada sediu (contract de inchiriere sau contract de comodat)
- specimen de semnatura (autentificat la notar)
- cerere de inregistrare (formular tip ONRC)
- declaratie pentru autorizarea activitatii (formular tip ONRC)
- copie CI
- taxe de registru
Dosarul cu actele sus mentionate se va inregistra la ORC din judetul in care doriti sa infiintati Intreprinderea, in vederea obtinerii autorizatiei.
Nagy Noemi
Daca va infiintati societate comerciala cu raspundere limitata nu aveti nevoie de studii in domeniu. Detalii infiintare aici:[ link extern ]
daca doriti, va pot eu cesiona un srl foarte bun, cu toate codurile caen in statut, iar in principal cu doua coduri caen, unul fiind pt produse naturiste, iar celalalt cosmetice.
Ma puteti contacta la 0728118044 sau la email magdastoicescu@yahoo.com