Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Fondur nerambursabile interne si europene
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Fondur nerambursabile interne si europene

daca depun un proiect pentru a face bani din fonduri interne sau european pentru o asociatie non profit care se ocupa cu copii orfan trebuie sa am cateva % din valoarea proiectului?
Sau cum functioneaza?
Va rog detali.
Fiecare finantator are un ghid al solicitantului. Conditiile prevazute in ghid va vor lamuri pe deplin. In genere, ONG-urile au contributii mai mici, dar exista si finantatori externi care nu solicita contributie solicitantului de fonduri.