Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Accelerare ancheta sociala in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Accelerare ancheta sociala in strainatate

Buna ziua tuturor!
S-a mai confruntat pana acum cineva cu o ancheta sociala care trebuie efectuata prin comisie rogatorie in strainatate, Germania mai exact, si care stagneaza de mai mult de un an? As vrea sa fac ceva pentru a accelera procedura, insa nu stiu ce, orice sfat fiind mai mult decat binevenit!

Multe multumiri anticipate!
cu Italia am avut probleme similare.
singura inmasura sa faca ceva este instanta!