avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Accelerare ancheta sociala in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Accelerare ancheta sociala in strainatate

Buna ziua tuturor!
S-a mai confruntat pana acum cineva cu o ancheta sociala care trebuie efectuata prin comisie rogatorie in strainatate, Germania mai exact, si care stagneaza de mai mult de un an? As vrea sa fac ceva pentru a accelera procedura, insa nu stiu ce, orice sfat fiind mai mult decat binevenit!

Multe multumiri anticipate!
Cel mai recent răspuns: MARGARETA STANCIU , Avocat 18:48, 7 Decembrie 2010
cu Italia am avut probleme similare.
singura inmasura sa faca ceva este instanta!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comisie rogatorie ionikavisa ionikavisa Buna ziua, am fost data in judecata pentru stabilire domiciliu minor. locuiesc in strainatate. Nu am avocat si am formulat cererea de intampinare cerand sa ... (vezi toată discuția)
Proces de divort miron18 miron18 Buna seara, Sunt in proces de divort, a fost intentat de catre el, suntem amandoi stabiliti in strainatate (Italia), am fost prezenta la prima infatisare si ... (vezi toată discuția)
Anchetele sociale in cazurile de divort cu minori dana_2 dana_2 As avea cateva intrebari pe tema anchetelor sociale - care sunt articolele din codul civil care se refera la aceste anchetele sociale - sunt anchetele ... (vezi toată discuția)