Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Deschidere intreprindere individuala - pregatirea ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Deschidere intreprindere individuala - pregatirea ceruta de lege o poate avea un angajat?

Persoana X doreste sa deschida un II cu 4 coduri CAEN din care pentru 3 are pregatire pentru 1 nu.
Persoana X poate sa-si angajeze pe cineva cu 1-2 ore cu pregatirea curespunzatoare pentru aceasta activiate si poate sa fie autorizat si pentru acest cod CAEN ?
da, se poate!