Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plafon indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plafon indemnizatie crestere copil

Buna ziua,

Am inteles faptul ca mamele aflate deja in concediu de crestere a copilului raman cu cei doi ani neschimbati... dar intrebarea mea se refera la procentul de indemnizatie care se acorda... intrucat de la 1 ianuarie trebuia sa se revina la cei 85%!!!! Se va proceda la aceasta modificare??? :O

Multumesc anticipat pentru raspuns!
Atat Botis cat si Boc au precizat ca indemnizatia va fi calculata la 75% din salariu...deci...va fi o majorare...de aproximativ 2,5%...