Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Plata TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Plata TVA

Buna ziua,
De la 1 decembrie, firma mea a devenit platitoare de TVA. Avand un contract de consultanta si reprezentare in Romania cu o firma din Canada, va rog a-mi spune daca, ptr aceasta firma, va trebui sa facturez serviciile lunare de reprezentare, cu TVA.
Multumesc

Marius

daca serviciile sunt prestate efectiv catre sediul din canada veti factura fara tva.