Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... penitenciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

penitenciar

Am voie sa-l angajez pe un prieten de-al meu, care executa o pedeapsa privativa de libertate in regim deschis, la firma mea?
Nu,nu se poate.

andymaurul
Contractele de munca se discuta cu administratia penitenciarului,dar in niciun caz nu puteti discuta numai despre un singur contract,tocmai pentru prietenul dvs.
andymaurul a scris:

Nu,nu se poate.

andymaurul

Sunteti sigur?
Sau raspundeti ca sa nu dormiti?
Arama a scris:

andymaurul a scris:

Nu,nu se poate.

andymaurul

Sunteti sigur?
Sau raspundeti ca sa nu dormiti?

Cum va permiteti sa vorbiti asa?
Nu va este putin rusine?pe tot parcursul vietii dumneavoastra,nu a-ti invatat sa vorbiti civilizat?

rog admnistratorii si moderatoii sa ia masuri.toata actvitatea acestei nesimtiri,pe forum,este injositoare.
Ce este mai injositor:
1. A da un raspuns in necunostinta de cauza sau superficial? (precum dl andy)
2. A nu sti cand se foloseste cratima intr-un cuvant (ati, a-ti..probabil ca pentru dvoastra gramatica a fost injositoare)? (precum dvoastra)
3. A posta anumite intrebari si anumite raspunsuri (cazul meu)

Pe mine ma deranjeaza omul care vorbeste fara sa cunoasca si agramatul mai mult decat cel care vorbeste mult din exces de timp!