avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... penitenciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

penitenciar

Am voie sa-l angajez pe un prieten de-al meu, care executa o pedeapsa privativa de libertate in regim deschis, la firma mea?
Cel mai recent răspuns: ContSters170716 , utilizator 11:07, 29 Decembrie 2010
Nu,nu se poate.

andymaurul
Contractele de munca se discuta cu administratia penitenciarului,dar in niciun caz nu puteti discuta numai despre un singur contract,tocmai pentru prietenul dvs.
andymaurul a scris:

Nu,nu se poate.

andymaurul


Sunteti sigur?
Sau raspundeti ca sa nu dormiti?
Arama a scris:

andymaurul a scris:

Nu,nu se poate.

andymaurul


Sunteti sigur?
Sau raspundeti ca sa nu dormiti?



Cum va permiteti sa vorbiti asa?
Nu va este putin rusine?pe tot parcursul vietii dumneavoastra,nu a-ti invatat sa vorbiti civilizat?

rog admnistratorii si moderatoii sa ia masuri.toata actvitatea acestei nesimtiri,pe forum,este injositoare.
Ce este mai injositor:
1. A da un raspuns in necunostinta de cauza sau superficial? (precum dl andy)
2. A nu sti cand se foloseste cratima intr-un cuvant (ati, a-ti..probabil ca pentru dvoastra gramatica a fost injositoare)? (precum dvoastra)
3. A posta anumite intrebari si anumite raspunsuri (cazul meu)

Pe mine ma deranjeaza omul care vorbeste fara sa cunoasca si agramatul mai mult decat cel care vorbeste mult din exces de timp!

Alte discuții în legătură

O mica gluma, politia pe drum kittykz kittykz Nu stiu daca titlul este relevant, dar sa va povestesc. Eu am 16 ani, am dormit la o prietena joi seara. Ei i-a venit minunata idee de a face farse cuiva, dar ... (vezi toată discuția)
Nu imi pot vizita la scoala fata ContSters290573 ContSters290573 Buna ziua Vreau sa va intreb daca este legal si normal ca invatatoarea de la clasa I si directorul scolii generale sa nu imi permita accesul in scoala in ... (vezi toată discuția)
Nesimtire Plesa Maria Plesa Maria buna ziua.fiica mea a intretinut un raport sexual oral cu un major.ea are 14 ani.au fost surprinsi de jandarmi.procurorul ia dat nemernicului o amendat ... (vezi toată discuția)