Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... desfiintarea unui post de catre tribunal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

desfiintarea unui post de catre tribunal

as dori sa stiu si eu dupa cat timp poate un angajator sa angajeze, daca postul respectiv a fost desfiintat prin acordul tribunalului?

cum adica a fost desfiintat cu acordul tribunalului? desfiintarea o dispune angajatorul si nu tribunalul.

da asta stiam si eu, dar pe decizia de incetare a contractului de munca era trecut undeva in josul pagini scris ceva despre tribunal. de acea am crezut ca este cu acordul tribunalului. Oricum dupa ce perioada angajatorul poate angaja ?
scrie de tribunalul intrucat acolo poate fii contestata decizia de incetare a c.i.m. .
perioada: 9 luni!
ok mersi mult.
Perioada de 9 luni este prevazuta numai pentru concedieri colective .... :)