Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... certificat medico legal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

certificat medico legal

am contestat un certificat medico legal.organele de cercetare mi-au respins solicitarea motivand ca acel certificat a fost eliberat de un medic specialist .
mai pot face ceva?
pot sa ma adresez si in alta parte???
unde?
am vreo sansa sa se repete examinarea ??
va multumesc:((
Solicitati efectuarea unei contraexpertize.

andymaurul
unde sa o mai solicit???partea vatamata a depus un certificat medico legal pe care eu am solicitat sa l repete insa nu mi au aprobat cererea.
mi-au tris cei de la politie rezolutie comunicandu mi ca mi respinge solicitarea deoarece a fost eliberat de un medic specialist.
Nu sa se repete.Sa se efectueze o contraexpertiza de catre alt expert autorizat,pe cheltuiala dvs..Depuneti cererea la procurorul de caz,in mod argumentat,prin obiectiile ridicate fata de aceasta expertiza.

andymaurul
andymaurul, utilizator
Daca dosarul va ajunge in instanta,personal sau asistat de avocat,aveti posibilitatea sa o reiterati in fata magistratilor care vor concluziona asupra utitlitatii si admisibilitatii acesteia.
va multumesc.asa am cerut.contraexpertiza deoarece pe certificat scrie ca partea vatam nu are acte de identitate,luandui se amprenta indexului stang, si apoi cei 2 martori solicitati puteau sa declare ca nu prezenta semne de fractura piramidala nazala pt 18 zile ingrijiri.