Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general export cu produse de panificatie urgent
Discuție deschisă în Contabilitate în general

export cu produse de panificatie urgent

O firma vrea sa faca export cu produse de panificatie in tari din cadrul Uniunii Europene.Firma este inscrisa in registrul operatorilor intracomunitari,sunt necesare si alte autorizatii sau acte pentru a desfasura aceasta activitate?Va rog raspuns urgent.
De obicei studiul continuu al legislatiei din domeniul dv. va scuteste de neplacerile cauzate de ragazul adesea prea scurt pentru a da un raspuns.
Intrebarea dv. insa priveste un alt domeniu decat cel al contabilitatii. Sa faci afaceri este si ea o arta care se invata , dar nu din intrebari pe forum.