avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Noua lege a pensiilor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Noua lege a pensiilor

buna spuneti-mi va rog a aparut legea pensiilor unitare?
a fost promulgata?
sau in ce stadiu se afla? multumesc mult,
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 23:03, 15 Decembrie 2010
Noua lege a pensiilor a fost promulgata de presedintele Romaniei. Ea intra in vigoare de la 01.01.2011.
Ultima modificare: Miercuri, 15 Decembrie 2010
lumi71, utilizator
va rog daca legea unitara de pensii a fost promulgata eu o pot gasi pe net sa o citesc?
am incercat si....nu am gasit-o va rog ajutati-ma .multumesc
Forma finala a actului normativ o gasiti in fisierul atasat articolului de mai jos (mai putin anexele).
www.avocatnet.ro/content/art...


:offtopic: Nu mai postati acelasi mesaj in mai multe forumuri, contravine pct. 3.3 din Regulamentul de postare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea privind sistemul unitar de pensii publice traianistrate traianistrate vreau sa citesc legea pensiilor cu aplicare de la 01.01.2011 promulgata de presedinte (vezi toată discuția)
Tabelul cu pensiile militare revizuite danicus danicus S-a publicat tabelul cu pensiile militare revizuite? Tabelul la care facea referire ministrul Oprea astazi ? Daca da unde-l pot gasi? Va multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Pensie pentru limita de varsta militarualex militarualex Ma numesc Anghel Gheorghita sunt nascuta la data de iulie 1959. Am 30 de ani de munca dintre care 6 si 9 luni in gr. 1 iar restul pana la 30 de ani in gr. 2. ... (vezi toată discuția)