Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna

As vrea sa va intreb cate ceva.Stau in concubinaj avand 2 copii unul de 2 ani 5 luni si altul se 4 luni intrebarea mea este ca daca ne-am desparti eu cate sanse as avea ca sa ramana amandoi copii la mine? Cu stima.
Va multumesc.
cam toate sansele daca le puteti oferi conditii bune copiilor
trebuie sa solicitati in instanta incredintarea minorilor catre dvs.
in principiu , avand in vedere varsta minorilor aveti sanse sa vi se incredinteze dvs. amandoi copiii.
conteaza insa si probatoriul administrat in instanta, daca tatal lor este de acord sa-i luati dvs. pe amandoi, raportul de ancheta sociala, etc.
Sansele de amiterea a actiunii de incredintare a minorilor depind de probatoriile administrate de parti pentru a dovedi conditiile de crestere si educare oferite de fiecare dintre acestea,din punct de vedere social,moral si financiar.

Daca sunteti o mma buna in sensul ca nu ii neglijati aveti toate sansele de incredintare.
profiterolrol a scris:

Daca sunteti o mma buna in sensul ca nu ii neglijati aveti toate sansele de incredintare.

Nu este suficient,justitia se administreaza pe baza de probatorii.
In functie de acestea,instanta va delibera si se va pronunta.