Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Platitor de tva sau nu?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Platitor de tva sau nu?

cand am ridicat actele de la RC nu mi s-a dat CIF-UL.asta inseamna ca nu sunt platitor de tva,sau trebuie sa merg sa il cer?
Toata lumea are CIF, indiferenta ca esti / nu esti inregistrat in scopuri de TVA. CIF-ul se elibereaza de catre finante(ANAF) din cate stiu eu
veronica ene a scris:

cand am ridicat actele de la RC nu mi s-a dat CIF-UL.asta inseamna ca nu sunt platitor de tva,sau trebuie sa merg sa il cer?

Buna seara! cand ati completat vectorul fiscal ati bifat platitor de TVA?
Daca da atunci trebuie sa va prezentati la ANAF si sa solicitati Certificatul de înregistrare fiscală în scopuri de TVA (OMFP 262/2007)