Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Martor lipsa,
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Martor lipsa,

Sunt citata ca martor la un proces la care am fost deja in urma cu 13 ani si acum se rejudeca procesul.Eu traiesc in strainatate de 3 ani si parintii mei m au instiintat.Am spus ce am avut de spus si nu pot sa plec pt ca muncesc.Ma poate reprezinta un avocat?,eu oricum nu mai am nimic de declarat.Ce se intampla daca nu ma prezint,parintii mei m au sunat astazi si in ianuarie este procesul.Sunt foarte stresata ca s ar putea intampla ceva rau daca nu ma prezint.Va rog sa ma ajutati.
- faceţi un înscris către instanţă, arătaţi imposibilitatea prezentării precum şi aspectul că nu mai aveţi nimic de declarat faţă de depoziţia de martor iniţială.
- da, vă poate reprezenta un avocat.