Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SOMAJ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SOMAJ

BUNA ZIUA,
as avea nevoie de o informatie ref la posibilitatea de a beneficia de somaj.
Am o vechime in munca de 15 ani,momentan sunt in recuperare de 1 an( ptr neoplasm),in curand ar trebui sa revin in campul muncii,desi medicii nu sunt de acord,din cate stiu este o pers angajata in locul meu pe perioada determinata.
In conditiile astea as putea beneficia de somaj si salarii compensatorii?
in urma cu ceva timp o parte din personal a plecat sub forma descrisa(somaj+compensatorii?)
Multumesc!
Ca sa beneficiati de somaj si de salarii compensatorii ar trebui ca raportul dvs de munca sa inceteze pentru motive neimputabile dvs.