Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Cat de bine ne cunoastem intre noi?
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Cat de bine ne cunoastem intre noi?

Asaaa... haideti, ridicati labutza din fatza daca stiti:
a) trope_doi e Diana sau Dinu?
b) milika (1, 2, ...n) este acelasi coleg care-si sterge/redeschide contul cu o regularitate de ceasornic defect (bunicul avea un orologiu cu cuc care facea "cucu-cucu" cand te asteptai mai putin) sau e alta persoana?
c) Ce face u.b.i.k. cand (finaly) face cate ceva?
d) etc.
e) Alin Popescu ... chiar exista?
f) De ce nu are adutescu nici un status acum ?
g) cui ii este frica de Bau-Bau?
h) whatever
Bref: Ma astept ca postarile de pe acest topic sa se incadreze in tiparul urmator:
Intrebarea: U.B.I.K. prefera raspunsurile scurte?
Raspunsul: Nu.
:O
... adica ... scopul meu era/este sa punem si sa raspundem la intrebari despre noi ... sa ne cunoastem mai bine
Pa, v-am pupat!
Adalbert Gabriel Gazdovici, Avocat
Buna dimineata,

Ar fi trebuit sa am putina rabdare,sa posteze Doamne,Domni mai vechi in forum,care cunosc foarte bine politica acestuia si in mod special va cunoasteti mai mult sau mai putin personal.Desi imi este putin teama sa nu gresesc,nedorind sa supar pe cineva,incerc pe cit posibil,sa sparg ghiata.
Am sa incep cu punctul G .Acesta este interesant-stresant pentru mine ( nu din punct de vedere...medical ;). Este o persoana in forum pe care nu o inteleg,este un fel de...nu stiu,dar ma bag..in seama singur.
Am sa revin asupra acestei persoane cit de curind,nu de alta,dar este prezent in tot si-n toate.
Nu cunosc multe persoane in forum,mai precis trei si acestea virtual.Deci pentru inceput sunt in ( studiu).
Imi place tema acestui topic,si sper ca asa ne vom cunoaste mult mai bine.
ContSters179589, utilizator
Natura umana este complexa !
Iata platitudinea perfecta.
Recunosc ca in masura in care am avut prilejul sa discut prin m.p.i-am cunoscut pe unii dintre colegii de forum si am coroborat aceasta"cunoastere",evident relativa si cu postarile lor,mai ales cu parerile si judecatile exprimate de acestia.
Cu cateva dintre persoanele de pe forum am schimburi de idei sau discutii,cu unele mai frecvente,cu alte mai putin frecvente.
Cu alte persoane am intrat in diverse dispute,dar numai pe linie de conduita pentru ca mi se pare de-a dreptul insolent si lipsit de profesionalism sa folosesti acest forum, nu ajutand persoane in nevoie ,ci facandu-ti o reclama agresiva si de prost gust,aratand ca ai avut nu stiu cate procese si ca ai obtinut cutare rezultate,cand de fapt pe un topic intreg persoana respectiva este "clientul"permanent al ineptiilor si al exprimarilor "aiuristico-comice"
Dragut este ca aceiasi persoana,cand nu are pareri scrie"la asta ma gandeam si eu" sau copiaza spusele altora.
O doamna ,pe care nu am de ce sa nu o respect ca persoana,isi da importanta,intervenind in orice si afirmand sau copiind orice in limba de lemn a vechilor stahanovisti,dar mai ales cu grave deficiente de exprimare.
Nu pot insa sa nu apreciez oameni de o reala calitate sufleteasca si intelectuala ca inititiatorul acestui topic,ca fost noastra colega A.C.Margu,iar persoanele cu care am macar relatii de corespondetna prin m.p. si nu numai ,se stiu si le apreciez in mod deosebit.
Nu le voi enumera cu aceasta ocazie pentru a nu uita inatmplator si a nu nedreptati pe vreuna dintre acestea.
Chiar daca nu am relatii prea apropiate apreciez profesionalismul d-nei avocate Petre(Simonette12) de la Ploiesti, o excelenta profesionista si un om de caracter prin postarile si prin contributia sa deosebita umana pe acest site,a dnelor.av . Romascanu si "Diana Ramona" si probabil ca mai sunt si alte persoane,fata de care imi cer scuze daca le-am omis.
Cu tot respectul si regretul la atata se rezuma cunoasterea mea relativa a persoanelor cu care ma intalnesc pe acest site.
Probabil ca in viitorul nu prea indepartat,voi face pasi spre a reusi sa imi intregesc in mod nemijlocit aceasta cunoastere.

a) ii spunem di si merge oricum
b) nu e alta persoana, nici macar nu e o persoana .... is the machines man , the machines are taking over .. they are everywhere
c) bine
d) nu stiu , nu stiu , nu stiu de astea ... pt mai multe detalii a se consulta youtube
e) he is THE machine, to stop the machines you most stop him .... before it's to late .....
f) ciudat , la mine are ... scrie gri pe alb: ,, fara status "
g) you already know that the bau bau is the only way to stop the machines ,the last hope for humanity
h) ...... whenever , ... will be togheter ... u.b.i.k. = fan shakira
j) to z) am incercat sa ma pliez pe formatul intrebarilor , ca sa prinda topicul interes ... astept si partea in care o sa se treaca la raspunsurile serioase pt ca gasesc intrebarea lui ubik foarte interesanta
@ adrian_t87 :rofl:

La Intrebarea: u.b.i.k. = fan shakira ?
Raspunsul scurt este: Da, partial.
Raspunsul lung este: Sunt fan Shakira doar in ceea ce priveste partea cu dansul. Sonorul, fara sa pot zice ca ma deranjeaza, nu ma incanta. De aceea urmaresc dansul domnisoarei Shakira Isabel Mebarak Ripoll in timp ce-l ascult pe Vladimir Viysotsky. Celor care combinatia li se pare ciudata le pot scrie ca e ca si atunci cand combini sunca cu pepenele.
Cine sunt? Incotro ma indrept si de ce? Acesta sa fie “sensul” subiectului? Sau: cine este celalalt…?

Intrebari: trope_doi e Diana sau Dinu? Alin Popescu chiar exista?
Raspuns: venind la Petrecerea Avocatnet nu s-ar fi aflat, oare, raspunsul?

Intrebare: De ce nu are / avea adutescu status… acum / atunci?
Raspuns: poate din acelasi motiv pe care il au si ceilalti utilizatori “fara status”?

Intrebare: Scriem despre noi sau scriem despre altii?
Raspuns: avem dreptul sa tacem despre noi (fatza de unii oameni) si… (aproape) obligatia de a tacea despre altii?

Intrebare: Ce se “spune” despre cei care isi scriu numele (sau nick_name-ul) cu litere cat mai mari (de tipar)?
Raspuns: chiar vreti sa stiti?

Intrebare: Cine vrea sa stie despre mine de ce nu intreaba?
Raspuns: cine intreaba isi va… asuma raspunsul?

Intrebare: Cat din ceea ce parem este adevarat si cat “fatzada”?
Raspuns: cum aflu?

Intrebare si raspuns: “Ce e spus e facut” ? / !

Are cineva raspunsuri? :)
trope_doi, utilizator