Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventa pentru un bun furat?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventa pentru un bun furat?

Unei firme i se poate cere intrarea in insolventa pentru un autoturism achizitionat in sistem leasing si de care a fost deposedata prin inselaciune? Evident firma nu a mai platit ratele de leasing din acel moment. Firma de leasing a reziliat contractul si face cerere de intrare in insolventa pentru firma debitoare.
Ce metode ar avea firma debitoare pentru a amana solutionarea dosarului de insolventa pana la finalizarea dosarului penal si recuperarea prejudiciului?
cereti suspendarea dosarului .
daca datorati suma nu vati sanse decastig.luati legatura cu un avocat
In baza carui articol de lege pot cere suspendarea?
Sumele datorate efectiv sunt doar 2 facturi care nu depasesc valoarea prag pentru intrare in insolventa, dar daca se cere valoarea intregului autoturism atunci aceasta valoare este depasita cu mult.