Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere inainte de a naste cu 3 luni
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere inainte de a naste cu 3 luni

Buna ziua! am si eu o problema. au dreptul sa ma concedieze inainte de a naste cu 3 luni, avand totodata si dreptul la concediu de la 1 ianuarie?
Va multumesc!
Stiu, dar o reorganizare judiciara pentru o concediere individuala mai rar, la societati mici foarte mici.
Acum am presupus ( fata temei) ca este angajata la o societate ceva mai mare.
Atata timp cat legea nu face nicio distinctie nu cred ca este cazul sa interpretam altfel prevederile legii ...

Reorganziarea judiciarea se poate face atat la societtaile mici, cat si la cele mari
Nu am facut distinctie am omis din explicatie :sorry: