Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vechime munca PRIMA CASA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vechime munca PRIMA CASA

La multi ani!...si sarbatori fericite.:)
In legatura cu programul PRIMA CASA, prietenul meu are o vechime totala pe cartea de munca de 5 ani, apoi o intrerupere de 2 ani (motive de sanatate, "comoditatea" angajatorilor...etc) pe cartea de munca, doar in ultimele 2 luni s-a inceput trecerea salariului minim pe economie pe cartea de munca.
Impreuna cu un codebitor ar putea beneficia de acest program pentru achizitia unei garsoniere...la un pret convenabil?...pana in 35000E
Multumesc
ma indoiesc ca banca va accepta sa acorde credit in conditiile expuse de dvs.
Si daca ar avea 6 luni pe cartea de munca, ar fi o solutie?
sau ar trebui sa aiba 1 an (inainte sa aplice pentru credit) pe cartea de munca?

O zi buna.:)