Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... distrugere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

distrugere

plangere la infractiunea de distrugere se poate retrage cu inpacarea partilor si sa se inceteze urmarirea penala?
Da, se poate.
Da,potrivit ultimului alin.din art.217 cod penal in vigoare.
Fiind vorba despre o plangere prealabila,impacarea partilor inlatura raspunderea penala a faptuitorului.
Puteti sa va retrageti plangerea
Radu Gabrian, Mediator