Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... OUG nr.123/2010
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

OUG nr.123/2010

Publicata in Monitorul Oficial nr.888/30.12.2010 , abroga de la 01.01.2011 Legea nr.130/1999 - republicata, cu exceptia articolelor 2-16 care se abroga de la 01.02.2011.
la ITM se mai depun acte doveditoare doar pentru luna decembrie 2010 . Carnetele de munca vor fi completate cu ultimele inregistrari aferente lunii dec 2010, pana la 31.03.2011, dupa care vor fi restituite angatorilor pe baza de PV de predare primire ptr a fi restituite mai departe angajatilor tot pe baza de pv individual de predare primire . .
Ptr cei care au avut aprobare de pastrare a carnetelor de munca la societate, vor proceda la fel, adica vor face ultimele inregistrari aferente lunii decembrie 2010 si vor depune carnetele de munca la ITM ptr aviz, ptr ca pana la 31.03.2011 sa poate fi retsituite angajatorilor si asa mai departe....... asa se face la sibiu