avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu minim 670 lei si legea bugetului de stat pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu minim 670 lei si legea bugetului de stat pe 2011

Buna ziua tuturor
Am o nelamurire: de la 01.01.2011 putem aplica HG nr.1193/2010- salariu minim de 670 lei cu indicii de ierarhizare pentru fiecare functie tinand cont de art.40 (a) din Legea nr.286/dec.2010 cu privire la bugetul de stat pe 2011?
art.40 (a): "operatorii economici care au inregistrat pierderi in anul precedent sau care primesc subventii sau transferuri de la bugetul de stat si local pentru activitatea de exploatare nu pot depasi nivelul cheltuielilor cu salariile aferente anului precedent."
Mentionez faptul ca suntem regie autonoma care se autofinanteaza.
Cel mai recent răspuns: Gabriel Amironesei , Consilier juridic 10:17, 4 Ianuarie 2011
Opinia mea este ca sunteti chiar obligat la aplicarea HG nr.1193/2010.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu minim pe economie si salariul mediu pe 2011 emiliababor emiliababor As dori ,daca poate cineva sa-mi spuna care este salariul minim pe economie si salariul mediubrut pentru 2011 ( oficial). Eventual daca este publicat undeva ... (vezi toată discuția)
Salariu minim pe economie 2011 madalinuta23 madalinuta23 cat este sal minim pe economie 2011 si daca se aplica coeficienti de ierarhizare?? (vezi toată discuția)
Salariul minim pentru angajat studii superioare Adrian Lazarescu Adrian Lazarescu Buna ziua, Va rog frumos, cine poate sa-mi precizeze, si eventual cu trimitere catre actele normative, cat a fost salariul minim obligatoriu pentru ... (vezi toată discuția)