Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu minim 670 lei si legea bugetului de stat pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu minim 670 lei si legea bugetului de stat pe 2011

Buna ziua tuturor
Am o nelamurire: de la 01.01.2011 putem aplica HG nr.1193/2010- salariu minim de 670 lei cu indicii de ierarhizare pentru fiecare functie tinand cont de art.40 (a) din Legea nr.286/dec.2010 cu privire la bugetul de stat pe 2011?
art.40 (a): "operatorii economici care au inregistrat pierderi in anul precedent sau care primesc subventii sau transferuri de la bugetul de stat si local pentru activitatea de exploatare nu pot depasi nivelul cheltuielilor cu salariile aferente anului precedent."
Mentionez faptul ca suntem regie autonoma care se autofinanteaza.
Opinia mea este ca sunteti chiar obligat la aplicarea HG nr.1193/2010.