Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... acuzat de furt calificat dpc import export
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

acuzat de furt calificat dpc import export

nu stiu daca am fost acuzat de patron ca sa fiu sicanat sau nu cert e ca el vroia sa aiba un tap ispasitor pentru lipsa de piele care ia venit di italia, ca despre asta e vorba,vroia cu ori ce pret sa recupereze pierderea cu toate ca iam explicat ca nu am nici o vina si nu are suport pentru acuzatiile aduse, aqcuma eu ce ar fi mai bine sa imi angajez avocat pentru ca vreau sai cer daune morale si materiale deoarece am cheltuit niste bani cu avocati si nu mai pun stresu prin care am trecut an acesti trei ani de ancheta.
Plangerea penala introdusa de patron impotriva dvs a fost solutionata ?
Daca raspunsul este afirmativ,va rugam sa ne indicati solutia procurorului.

In general,dupa scoaterea dvs de sub urmarirea penala,cu copie de pe ordonanta procurorului,puteti formula impotriva denuntatorului dvs,plangere penala pentru denuntarea calomnioasa.
Aveti posibilitatea sa solicitati despagubiri civile,care va vor fi acordate in masura in cale veti dovedi prin probe si eventuale daune morale