Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conditii sef serviciu contractual
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conditii sef serviciu contractual

Buna ziua şi LA MULTI ANI CU SANATATE SI REALIZARI!
spuneţi-mi, vă rog, la cate posturi de executie, personal contractual, pot avea o funcţie de conducere? baza legala care este?multumesc
Să spun altfel, poate asa gasesc rezolvarea:pentru funcţionari publici Legea 188/1999 precizeaza cate persoane trebuie pentru a fi infiintat un birou, serviciu, direcţie.
Ptr personalul contractual există astfel de precizări?Care sunt?
Am o situaţie la o subunitate unde la 4-5 salariaţi am un sef serviciu. Credeti că este ok? Eu zic k nu, dar trebuie sa am o baza. Va rog sa ma ajutaţi !
Multumesc
Nu exista pentru contractuali.