Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care este cea mai apropiata data de depunere a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care este cea mai apropiata data de depunere a dosarului ???

Buna ziua! Sotia mea a luat concediu prenatal cu incepere din data de 01.10.2010 .
A nascut in data de 26 noiembrie 2010. A avut concediu prenatal si pentru luna noiembrie iar pentru luna decembrie a avut concediu postnatal. Am luat de la medic concediu postnatal si pentru luna ianuarie 2011. Intrebarea mea este simpla : care este cea mai apropiata data in anul 2011 cand pot depune dosarul pentru concediu de ingrijire a copilului pana la varsta de 2 ani ? Este obligatoriu sa treaca 63 de zile de concediu postnatal sau se poate depune dosarul mai repede (nu mai devereme de 42 zile) ? Va rog sa ma ajutati ! Multumesc !
e sufiricient sa teaca 43 de zile, dar sa fi iesit din concediu postnatal