Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Contestatie depusa de doua luni la casa de pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Contestatie depusa de doua luni la casa de pensii

ma numesc Tomicici Ana 56 ani am fost depensionata am depus contestatia pe data de 3.11.2010 nu am primit nici un raspuns am sunat la CJParad in luna decembrie mi sa spus ca dosarele sau trimis la Bucuresti cum pot sa aflu daca dosarul meu a ajuns la Bucuresti ce trebuie sa fac va multumesc.[
Acum toate contestatiile se solutioneaza conform Ordinului nr. 1418/2010 privind aprobarea Procedurii de incadrare in grade de invaliditate in vederea inscrierii la pensia de invaliditate si a Procedurii de verificare a incadrarii in grad de invaliditate, act normativ pe care il puteti citi accesand link-ul de mai jos:
www.avocatnet.ro/content/art...

Dosarul medical a fost trimis la INEMRCM, potrivit art. 6 din anexa 2 a Ordinului nr. 1418/2010. Dupa primirea concluziilor INEMRCM, medicul sef al serviciului de expertiza medicala a capacitatii de munca va emite o noua decizie, in conformitate cu acestea.