Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale organizare petreceri copii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

organizare petreceri copii

Buna ziua,am un SRL la care doresc sa adaug cod Caen-9329-alte activitati recreative... pentru a putea organiza petreceri pentru copii.intrebarile mele ar f urmatoarele:
-ce fel de autorizatii as avea nevoie pt a putea functiona un astfel de club
-este nevoie de personal calificat pt a presta servicii cu copii
-in legatura cu servirea mesei-tort,sucuri,pizza,....este necesara si adaugarea unui nou cod Caen +alte autorizatii
Sau unde as putea sa ma adresez pentru un raspuns la aceste intrebari,sunt din Cluj
Multumesc anticipat.
Buna ziua,

M-am ocupat de doua astfel de locatii in Bucuresti.
Demersurile de autorizare sunt similare cu cele pentru cafe-bar, discoteca, sau club.
Primele demersuri se fac la Registrul Comertului (infiintarea punctului de lucru) si obtinerea Certificatului Constatator cu activitatile desfasurate.

In vederea functionarii, vor fi necesare urmatoarele autorizatii:
- autorizatie sanitar veterinara (de la DSV-SA si, daca se vor servi si produse alimentare, implementarea unui ghid de bune practici);
- obtinerea autorizatiei de functionare din partea primariei (in Bucuresti exista si o taxa anuala de 3000 lei - NU stiu cum stau lucrurile in Cluj, deoarece aici lucrurile difera de la o autoritate locala la alta);
- SSM (sanatate si securitate in munca, fosta "protectia muncii");
- SU (situatii de urgenta, fostul PSI);
- licentele de difuzare a muzicii ambientale;
- mediu (daca locatia are peste 100 de locuri);
- alte demersuri, in functie de caz

Puteti studia un McDonald's care organizeaza si petreceri pentru copii.
Fetele care lucreaza ca hostess nu au, in general, calificari speciale.
multumesc frumos
Mersi pentru sfaturi! M-au ajutat mult!
[Editat reclama]
Admin, administrator