avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... obligativitatea verificarii unei societati declarate ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

obligativitatea verificarii unei societati declarate inactive

Buna ziua,va cer ajutorul in urmatoarea problema:
-am cumparat materiale de la o societate ,care ulterior am aflat dupa controlul de la finante ca era declarata inactiva.In urma controlului ,inspectorii nu au recunoscut,facturile emise de respectiva societate.
-Intrebarea mea este:care sunt prevederile legale,care ma obligau sa verific starea societatii respective.Multumesc

Alte discuții în legătură

Obligativitatea verificarii unei societati declarate inactive byly74 byly74 Buna ziua,va cer ajutorul in urmatoarea problema: -am cumparat materiale de la o societate ,care ulterior am aflat dupa controlul de la finante ca era ... (vezi toată discuția)
Inregistrari facturi emise de societati inactive !!! florin_again florin_again Care este raspunderea administratorului unei societati comerciale pentru inregistrarea unor facturi emise de societati inactive in valoare de peste zece mii ... (vezi toată discuția)
Control declaratia 394 ! florin_again florin_again Am avut un control de fond la firma in urma caruia s-au constatat cateva diferente intre facturile inregistrate in contabilitatea firmei si cateva societati ... (vezi toată discuția)