Forum Discuţii diverse Cărţi. Interesante, de ... Licenta
Discuție deschisă în Cărţi. Interesante, de recomandat, topuri...

Licenta

Buna ziua!Am si eu o inrebare :Unde pot gasi materiale in legatura cu licenta,avand ca si tema,, ELEMENTE STATUTARE PRIVIND PERSONALUL POLITIEI LOCALE,,.pana acum am gasit doar legea 155/2010(legea politiei locale) si legea 188/1999(privind statutul functionarilor publici) si cam atat.Nu gasesc pe nicaieri surse bibliografioce,nici in biblioteci ,nici la politie:((.Daca poate sa ma ajute cineva,astept raspuns(macar de unde as putea face rost de cateva carti).Multumesc anticipat!
Mai vedeti si HG 1332/2010 - regulament cadru.
Iar pentru ca politia locala se infiinteaza, de regula, prin reorganizarea fostei politii comunitare, e bine sa mergeti si la acea legislatie (legea 371/2004 si regulamentul cadru).
Literatura de specialitate pe politia locala nu prea o sa gasiti, dat fiind ca abia se infiinteaza.
Multumesc pt raspuns!