Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere noi puncte de lucru.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere noi puncte de lucru.

Azi am fost la Registru Comertului pentru a doua oara cu dosarul.Prima data am avut ce-i drept probleme pe care le-am corectat.Astazi mi-a fost acceptat dosarul dar cu REFERAT.In decizia asociatului unic nu corespund noile puncte de lucru cu cele din contractele de vanzare cumparare.Dar ce anume: tarlaua si parcela din terenul pe care exista imobilul respectiv la care se deschide pct de lucru.Sunt convinsa ca va fi amanat dosarul de catre judecator pentru ca nici macar nu se va uita in el, va citi doar referatul.

Offfff ce sa fac?Maine ma duc cu decizia refacuta?cui o dau? ce sa fac sa nu imi amane dosarul?

Va multumesc
Mergi cu deciczia si actele aditionale refacute la ORC, la referentul la care ai depus dosarul.;)
Daca nu se poate identifica exact terenul unde va functiona pct de lucru este posibil ca judecatorul delegat, in cel mai fericit caz, sa va dea un nou termen.
Cum este posibil sa nu corespunda parcelele mentionate intr-un contract de v-c? Inainte de semnarea contractului nu s-a facut o schita ptr identificarea parcelelor ?
Romy a scris:
Mergi cu deciczia si actele aditionale refacute la ORC, la referentul la care ai depus dosarul.;)

Romy, daca deja dosarul are termen toate actele se depun prin registratura sau chiar la termen, NU la referent!
mai exista posibilitatea de a intra la judecator si de a-i explica situatia. merita incercat si asa