Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zi libera
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zi libera

24 ianuarie este zi libera? Unde este specificat acest lucru? In ce lege sau ordonanta apare aceasta mentiune?
Nu, 24 ianuarie nu este zi libera.
Acel zvon ca ar fi nu s-a concretizat in vreo lege, ordonanta etc.
cred ca s-a votat acest lucru de catre Senat dar nu sunt sigur ca a trecut si de Camera Deputatilor...;)
Momentan in Codul Muncii nu este declarata zi libera. Exista insa o propunere legislativa care a fost votata in Senat prin urmare ar putea deveni zi libera.
O fi doar pentu senat.:P=D>