Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii 24 ianuarie zi libera sau nu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

24 ianuarie zi libera sau nu

Buna ziua! 24 ianuarie va fi zi libera legala sau nu? in contractul colectiv de munca care, inca, nu a intrat in vigoare, zilele libere nu sunt actualizate. Nu stiu ce sa cred, 24 ianuarie zi lucratoare?multumesc
da, ziua de 24 ianuarie va fi lucratoare-a fost anul trecut o propunere legislativa pentru declararea acestei zile ca fiind zi de sarbatoare legala, dar nu s-a mai auzit nimic de atunci
30.06.2010 adoptat de Senat
ca urmare a depasirii termenului de adoptare, potrivit art.75 alin.(2) teza a III-a din Constitutia României republicata

01.09.2010 prezentare în Biroul Permanent al Camerei Deputatilor
Adresa Senatului

înregistrat la Camera pentru dezbatere

trimis pentru raport la:
Comisia pentru muncă şi protecţie socială

termen depunere amendamente: 13.09.2010
termen depunere raport: 22.09.2010

trimis pentru aviz la:
Comisia pentru administraţie publică, amenajarea teritoriului şi echilibru ecologic
Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi

09.11.2010 primire raport favorabil de la:
Comisia pentru muncă şi protecţie socială

face parte din categoria legilor organice

15.11.2010 înscris pe ordinea de zi a plenului Camerei Deputatilor
......#-o
si de atunci zace pe masa alesilor din Camera deputatilor
X-(
Bravo pentru colegul de mai sus, bestiala prezentarea ! =D>
25.01.2011 Legea a fost trimisa spre promulgare Presedintelui Romaniei :happy:
Deci mai exista o sansa ????????????:O:O