Forum Suport Tehnic Modificări în avocatnet.ro Comunitate Avocatnet.ro: facilitati noi
Discuție deschisă în Modificări în avocatnet.ro

Comunitate Avocatnet.ro: facilitati noi

Saptamana asta o sa lansam cateva facilitati noi pentru comunitatea Avocatnet.ro.

Mai intai, o sa fie posibil ca utilizatorii sa isi faca prieteni printre alti utilizatori Avocatnet.ro. Stim ca asta se intampla deja :">, dar noul sistem o sa permita unui utilizator sa trimita si sa primeasca cereri de prietenie si sa isi construiasca asa un grup de prieteni.

Sistemul functioneaza in felul urmator:
- eu vreau sa il adaug pe pianist ca prieten.
- ii trimit o invitatie de prietenie
- el decide daca accepta sau nu invitatia mea.
- daca o accepta, atunci voi fi trecut in lista lui de prieteni, iar el va fi trecut in lista mea de prieteni
- daca nu o accepta, asta e :console:

Odata construite legaturile, orice user poate face mai multe lucruri in propriul lui grup de prieteni:
in faza unu - saptamana asta
- poate trimite mesaje private tuturor prietenilor din grup (un soi de mesaj privat in masa)
- poate vedea care dintre prietenii sai sunt online intr-un anumit moment

faza doi - in viitor, in functie de propunerile voastre si de ce decidem in discutia de azi
- userul poate discuta cu prietenii intr-un forum privat, unde doar el si prietenii lui au acces si unde doar ei pot scrie. Fiecare user va avea propriile discutii private, unde este moderator si poate sterge / edita mesajele prietenilor.
- userul poate fi alertat / poate alerta prietenii despre noutatile pe care tocmai le-a aflat.

E o idee buna cercul de prieteni Avocatnet.ro?

Ce alte facilitati credeti ca ar fi utile? Ce resurse / idei ati dori sa impartasiti cu prietenii vostri?
Totul e bine pana la "cererea de prietenie" :slap:. Suna atat de rau incat nu cred ca as trimite-o cuiva, iar daca as primi-o... mai bine nu comentez :">. N-am putea sa-i zicem "invitatie"?

Acum inafara de asta, zici de mass in grupul respectiv. E bine, un fel de "hai sa discutam asta", ceea ce ar putea fi foarte util. Dar nu inteleg partea cu vizibilitatea online - asta se poate si acum, nu?

La faza doi tin foarte mult, si mi se pare foarte, foarte ok. =D>
cerere de prietenie???
Chiar ca suna ciudat rau de tot!
hai sa discutam despre idee si nu despre texte, care oricum sunt provizorii.

am folosit exprimarea aia ca sa fie mai usor de inteles conceptul :">

ce facilitati noi mai asteptati de la acest sistem?
:yeah: Mie imi placea aia cu prietenia... cu cerutul prieteniei adica... Pentru ca pe vremea mea nu "se cerea prietenia" si m-am gandit ca am si eu o sansa... :( Era un vis din departare...
Aiurez, nu cititi inceputul. ;)

Oricum, mi se pare foarte utila ideea cu locul unde putem discuta intre noi... Nu stiu daca as fi de acord cu editatul, stersul reciproc al mesajelor si cred ca ar fi si mai simplu si mai usor de comunicat printr-un fel de chat.
Mi se intampla sa vreau sa cer parerea unui coleg si se intampla si altora. Mai vb pe mp, dar e greoi. Asa ca cel mai bine e un fel de mess integrat, sa spun asa... :sticktongue:

Ca facilitati, nu stiu exact... era vorba la un moment dat sa fiti interfata baroului... ce s-a intamplat? Imi placea ideea...
Liliana Gradinaru, Avocat
Nici eu n-a fi de acord cu editatul, stersul reciproc al mesajelor. :hm:
In rest, sunt de acord cu un loc in care putem discuta intre noi.