Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retificare titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retificare titlu de proprietate

Buna seara. Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie: D-na A. are in proprietate un apartament in baza unui contract de construire din 1980, proces verbal de predare-primire, achitat (are chitanta CEC de ahitare) si un titlu de proprietate emis de Administratia Financiara onform legii 4/1973. Titlul de proprietate a fost transcris in Registrul de transcriptiuni, dar pe verso s-a treut gresit pozitia la care acest titlu a fost inscris. La cartea funciara refuza sa-i intabuleze din aceasta cauza.Se poate totusi intabula sau rectifica acea greseala altfel decat prin instanta? I s-a spua sa aduca un istoric de rol ,o ajuta?
~ Conținut șters la cerere ~