Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Exercitare temporara a unei functii publice de ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Exercitare temporara a unei functii publice de conducere

sunt functionar public de executie -inspector cl- din luna nov.2010;am terminat facultatea de drept in iulie 2010;in prezent este un loc liber de functionar public de conducere si mi se spune ca nu pot fi delegat pentru acesta functie de conducere deoarece nu indeplinesc 2 ani pe specialitatea studiilor.Pot fi delegat in conditiile legii 284/2010 -legea salarizarii unice sau trebuie sa am si cei 2 ani pe specialitatea studiilor?
Evident ca NU#-o
Debutantul nu are 2 ani vechime in specialitatea studiilor, daca e inca debutant inseamna ca nu a terminat stagiul obligatoriu de 1 an...#-o