Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contractul colectiv de munca la nivel national ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contractul colectiv de munca la nivel national 2011-2014

Ma puteti ajuta cu numarul monitorului in care s-a publicat acest contract colectiv de munca pe anii 2011-2014 ?
Nu s-a publicat inca, cel putin dupa cunostinta mea.
Catre finalul luniise va realiza acest lucru, dupa cum trag eu concluzia.

Art. 29. Legea 130/1996 privind contractul colectiv de munca.
Contractul colectiv de munca incheiat la nivel national si de ramura se va publica in Monitorul Oficial al Romaniei, in termen de 30 de zile de la inregistrare. In acest sens, Regia Autonoma "Monitorul Oficial" va edita Partea a V-a a Monitorului Oficial al Romaniei, in care se vor publica numai contractele colective de munca.

Partile semnatare ale contractului au convenit ca depunerea spre inregistrare a CCMUN 2011-2014 va fi cel tarziu pana in data de 24 decembrie 2010.