avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contractul colectiv de munca la nivel national ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contractul colectiv de munca la nivel national 2011-2014

Ma puteti ajuta cu numarul monitorului in care s-a publicat acest contract colectiv de munca pe anii 2011-2014 ?
Cel mai recent răspuns: Dan Cozma , Consilier juridic 16:09, 12 Ianuarie 2011
Nu s-a publicat inca, cel putin dupa cunostinta mea.
Catre finalul luniise va realiza acest lucru, dupa cum trag eu concluzia.

Art. 29. Legea 130/1996 privind contractul colectiv de munca.
Contractul colectiv de munca incheiat la nivel national si de ramura se va publica in Monitorul Oficial al Romaniei, in termen de 30 de zile de la inregistrare. In acest sens, Regia Autonoma "Monitorul Oficial" va edita Partea a V-a a Monitorului Oficial al Romaniei, in care se vor publica numai contractele colective de munca.

Partile semnatare ale contractului au convenit ca depunerea spre inregistrare a CCMUN 2011-2014 va fi cel tarziu pana in data de 24 decembrie 2010.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu exista contract colectiv de munca la ora actuala? tu_tu tu_tu Nu exista in momentul de fata contract colectiv de munca la nivel national in vigoare???? cica Legea 130/1996 a fost abrogata?!?!?! (vezi toată discuția)
Mojorare salarii conform noului contractului colectiv la nivel national Daniela Camelia Nicolae Daniela Camelia Nicolae As dori sa stiu daca pot sa duc la ITM actele aitionale cu modificarile prevazute de contractul colectiv la nivel national desi nu s-a publicat in MO? (vezi toată discuția)
Salariul minim in 2011 Ank27 Ank27 Buna ziua!Nu inteleg la ce anume ne raportam ca si salariu minim incepand cu 01.01.2011, cel reglementat prin prin HG 1193/2010 la 670 lei sau CCMUN 2011-2014 ... (vezi toată discuția)