Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pt. practicienii in resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pt. practicienii in resurse umane

Am o mare nedumerire. Am intalnit in COR doua ocupatii diferite cu acelasi cod COR. Ce mai este si asta? :sorry:
adita74 a scris:

Am o mare nedumerire. Am intalnit in COR doua ocupatii diferite cu acelasi cod COR. Ce mai este si asta? :sorry:

Despre ce functii este vorba ?
O greseala de redactare poate?
salubrizor si prinzator caini
hingher si ingrijitor caini in adaposturi
ingrijitor caini in adaposturi a fost introdus prin OMMSS 170/2008, atribuindu-se codul COR al ocupatiei de hingher, dar au uitat sa excluda ocupatia de hingher de la codul anterior

adita74 a scris:

hingher si ingrijitor caini in adaposturi
ingrijitor caini in adaposturi a fost introdus prin OMMSS 170/2008, atribuindu-se codul COR al ocupatiei de hingher, dar au uitat sa excluda ocupatia de hingher de la codul anterior

De ce sa o excluda?
Ori ca zici hingher ori ingrijitor caini se pare ca este tot acelasi lucru.