avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pt. practicienii in resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pt. practicienii in resurse umane

Am o mare nedumerire. Am intalnit in COR doua ocupatii diferite cu acelasi cod COR. Ce mai este si asta? :sorry:
Cel mai recent răspuns: adita74 , utilizator 00:10, 14 Ianuarie 2011
adita74 a scris:

Am o mare nedumerire. Am intalnit in COR doua ocupatii diferite cu acelasi cod COR. Ce mai este si asta? :sorry:


Despre ce functii este vorba ?
O greseala de redactare poate?
salubrizor si prinzator caini
hingher si ingrijitor caini in adaposturi
ingrijitor caini in adaposturi a fost introdus prin OMMSS 170/2008, atribuindu-se codul COR al ocupatiei de hingher, dar au uitat sa excluda ocupatia de hingher de la codul anterior

adita74 a scris:

hingher si ingrijitor caini in adaposturi
ingrijitor caini in adaposturi a fost introdus prin OMMSS 170/2008, atribuindu-se codul COR al ocupatiei de hingher, dar au uitat sa excluda ocupatia de hingher de la codul anterior

De ce sa o excluda?
Ori ca zici hingher ori ingrijitor caini se pare ca este tot acelasi lucru.

Alte discuții în legătură

Activitate ddd La ce categorie se inscrie activitatea de dezinfectie , dezinsectie si deratizare in codul CAEN? (vezi toată discuția)
Firma noua dyanap dyanap Buna ziua Cine imi poate spune si mie de ce este nevoie (la autorizatii ma refer) pt o firma de deratizare si desinsectie? care e codul CAEN? orice ... (vezi toată discuția)
Cerintele pentru angajarea pe posturi nedidactice in scoli evasinai evasinai As dori sa aflu un ORDIN/HOTARARE prin care se stabileste care sunt cerintele minime pentru ocuparea posturilor de : ingrijitor,spalatoreasa, lenjereasa, ... (vezi toată discuția)